TrainMazeLand

ZPRÁVY

Zjisti, co je nového od doby,
kdy jsme se viděli naposledy

Switch to English

Videozprávy

Pusť si naše videozprávy výše nebo sjeď dolů a přečti si textové zprávy.

Textové zprávy

Sobota 8. prosince 2018

TrainMazeLand znovu ožívá po více než roční pauze.
Na serveru TrainMazeLand je zase je co dělat. Server se dočasně odmlčel v březnu 2017, kdy kvůli technické chybě začal ale nedoběhl upgrade na systém LEET verze 2. Server byl nefunkční skoro tři měsíce, až se podařilo ho obnovit, ovšem bohužel z rok staré zálohy. O všechny novější jsme přišli. Pauza se ještě prodloužila tím, že nefungovaly minihry. To trvalo až do osmého listopadu, kdy se podařilo zprovoznit první bludiště.
Na server se připojíte s aktuální verzí Minecraftu. Funguje tam voda, láva i TNT.
Pro hraní na TrainMazeLandu teď potřebujete Minecraft Bedrock Edition verze 1.7. To znamená, že se připojíte z iOS, Androidu, Windows 10, i Xbox One. Od doby, kdy jsme naposledy ze serveru zveřejnili nějaké video, se dost změnilo. Na serveru funguje tekoucí voda i láva, vybuchuje TNT. Můžete tu i střílet lukem a používat nové materiály jako prismarin, terracotu nebo beton. To je ale jen pár příkladů. Jestli chcete vědět víc, musíte to prostě zkusit sami.
Když na serveru napíšete něco do chatu, můžeme vám odpovědět, i když tam zrovna nejsme.
Věděli jste, že na serveru TrainMazeLand má smysl psát do chatu, i když jste tam sami? Chat serveru je totiž propojený s kanálem na Slacku. Když na serveru někdo něco napíše, na Slacku si to můžeme přečíst i odpovědět. Přístup na náš Slack má nejen a-team, ale může tam každý člen. Stačí požádat o pozvánku na e-mailu slack zavináč trainmazeland tečka com.
O členství a o funkce v a-teamu se žádá novým způsobem. Stačí klepnout na ceduli.
TrainMazeLand má nový způsob žádání o členství a o funkce v a-teamu. Dřív jste museli dát v kanceláři na zeď ceduli se žádostí. To mělo tu nevýhodu, že tu ceduli mohl někdo zničit dřív, než si jí někdo z a-teamu všiml. Teď je to mnohem jednodušší. Stačí na správnou ceduli tapnout a pokud splňujete nezbytné podmínky, vaše žádost se automaticky zaznamená. Pokud podmínky nesplňujete, objeví se vám zpráva, co musíte udělat, abyste o členství mohli požádat. Žádosti zatím musí a-team pořád ještě vyřizovat ručně, ale i to je v plánu zjednodušit.
Server se připravuje na prodej pozemků. Stavby mimo vyhrazené oblasti se nezálohují.
Na serveru si už brzy budete moci koupit vlastní pozemek. Dřív to sice šlo taky, ale museli jsme to řešit složitě ručně, proto moc pozemků nebylo. Nový systém vám už dnes umožní zjistit, kde se právě nacházíte a o vybraných pozemcích jsou dostupné podrobnější informace. Až bude pozemkový systém hotový bude jejich nákup a prodej fungovat zcela automaticky. I nadále můžete stavět i ve volné přírodě, ale vaše stavby pak nebudou chráněny a nebudou se zálohovat. Nový pozemkový systém plánujeme uvést do provozu během této zimy.
Na serveru jsou zase funkční minihry a dokonce fungují líp než dřív.
A Teď k těm zajímavějším novinkám. Na našem serveru už by nikdy neměla být nuda. Zprovoznili jsme totiž znovu první minihry a fungují líp než kdykoli předtím. Seznam všech funkčních miniher získáte příkazem /game list. Do vybrané minihry se také můžete přihlásit příkazem, ale zábavnějši je k minihře dojít a tapnout na ceduli. Hry se spouští se zpožděním, abyste měli čas na přípravu, a mají taky časový limit. Každá minihra má i svou tabulku nejlepších hráčů, takže vám vaše úspěchy nikdo neupře a dokonce můžete překonávat vlastní rekordy.
V Mazelandu je nové bludišťě pro dva hráče.
Mazeland má nové bludiště. Jmenuje se The Twins, česky dvojčata a najdete ho za neviditelným bludištěm. Dvojčata ale nezvládnete sami, musí vám s ním někdo pomoci. Tuhle minihru totiž musejí hrát dva hráči současně. Zatímco jeden hledá cestu nahoru první věží, druhý hráč se snaží projít tou druhou. Hra končí úspěchem teprve ve chvíli, kdy se oba hráči sejdou uprostřed skleněného spojovacího mostu. Tohle bludiště jsme věnovali obětem teroristického útoku na Světové obchodní centrum 11. září 2001.
Funguje i pobřežní parkour včetně checkpointu.
Kdo radši skáče než bloudí, určitě ho potěší, že funguje i první mazelandovský parkour. Ten se sice nehodí pro žádné začátečníky, ale poprvé od doby, co existuje, tu aspoň funguje i checkpoint. Když ho dosáhnete, už nemusíte po každé chybě začínat znovu od začátku.
První hráči si zahráli originální českou hru Krtci.
První hráčí si u nás zahráli i novou originální českou minihru Krtci. Tuhle hru vymyslel knedlik už před dvěma lety, ale dokončit se ji povedlo až nedávno. Hra začíná v podzemí a spočívá v tom, že dostanete do ruky lopatu a máte se prokopat tunelem a vylézt na na vrchol krtiny. Závodíte s až 3 dalšími hráči a odměnu získávají první tři, kteří dorazí do cíle. Hru Krtci zatím nenajdete na žádném jiném serveru, dokud ji někdo neokopíruje.
Madhon po třech letech dokončil páté bludiště.
A nejšílenější zpráva na konec. Madhon po třech letech dokončil páté bludiště s názvem Maze Inn. Vchod sice vypadá na první pohled nevinně, ale pod povrchem se skrývá přes deset tisíc místností a do každé z nich vede nějaká cesta. Samotná cesta k cíli je však jenom jedna a vede skrz 478 místností. Prý ale existuje jednoduchý klíč k řešení a kdo ho zjistí, dokáže bludištěm projít přibližně za půl hodiny.

Zprávy z Twitteru

Zprávy z Facebooku